категорії: блоґ-запис

Відхід не монархічного короля

теґи: Майкл Джексон, пам'ять

14 червня минулого року, під концертною зливою, мій знайомий, побачивши моє розфуфирене одіяння, промовив – «Ну, ти одягнувся, як Майкл Джексон!»

Трошки згодом батько скачав з інтернету концертний номер виконання композиції «Billie Jean»(перевірити), і я не міг відірватись, дивуючись неймовірній відрепетиційованості кожного руху!

2А через деякий час, зайшовши в одну з букіністичних книгарень міста, випадково натрапив на вінілове перевидання «Thriller» болгарського виробництва. На звороті конверту, окрім назв пісень англійською, присутній переклад назв болгарською. Я ніколи не чув цей альбом раніше. І от я увімкнув програвач, платівка закрутилася, і до неї ніжно торкнулася голка. Яким же було моє здивування, коли всі пісні виявились мені знайомими завдяки неодноразовому прослуховуванню по радіо!

Спостерігаючи відео-репортаж про Майкла Джексона (на початку якого оператор зняв поставлений на столі студії піратський компакт диск MP3-збірки альбомів), в якому йшлося про з’ясування майже дедиктивних подробиць смерті «Короля поп-музики», я був здивований! Одна справа, коли чуєш про не з’ясовані до сих пір деталі смертей Джима Моррісона, Елвіса Преслі (між іншим – батько однієї з колишніх дружин Майкла Джексона), Джимі Гендрикса, Володимира Івасюка, які стались задовго до мого народження. І зовсом інша справа, коли «клубок заплутується» практично в реальному режимі, по ту сторону екрану…

В дитинстві я думав, що смерті, особливо видатних людей, діляться на дві категорії – з якоїсь причини (отруєння, травма), і «само по собі» – коли помирають «своєю смертю». Зараз я чітко усвідомлюю, що кожна смерть є вмотивованим наслідком конкретної причини. Майкл Джексон подарував світові чимало персонажів, майстерно перевтілившись в них у виконаних піснях, кліпах, або фільмах, але. Нажаль, не зміг уберегти себе самого…

Нехай спочиває з миром. Світла йому пам'ять.